Klacht: klacht wegens ongewenste e-mail

wordtikdoodziekvan op 19 september 2013 over ontvanghetgratis.nl in de categorie Gratis / testproducten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Nieuwe klacht
Datum 19 september 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ontvang dagelijks een email met aanbiedingen van ontvang het gratis.nl waar ik niet om heb gevraagd.
Als ik mij uit wil schrijven lukt dit niet omdat je op een lege pagina terecht komt.
Deze link staat nota bene op de startwebsite begrijp niet dat dit mogelijk is.
Kan geen contact met ze krijgen, maar ben er wel zo zat van dat als ik hun adres te pakken krijg ik ze ook grote schade ga berokkenen.

Gewenste Oplossing:

Dat dit soort praktijken eens goed wordt aangepakt middels een torenhoge boete om ze te leren dit soort kunsten achterwege te laten. Na een eerdere klacht is het een tijdje gestopt, maar ze pakken gewoonweg bij hun bekende emailadressen en beginnen opnieuw te mailen tot soms 5 per dag.
Ik heb het adres van de internetautoriteit in het kader van de Europese regelgeving en een aantal bedrijven heeft al tonnen boete opgelegd gekregen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM