Klacht: onterecht aangerekende kosten huurauto Malaga airport

Ramboer op 06 juli 2025 over Hertz in de categorie Autoverhuur

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Hertz has resolved this complaint
Klacht opgelost op 14 juli 2025
Reactie van het bedrijf:

Onze referentie:27448969 Datum: 14/07/2025 Huurovereenkomst:950181912 Reservering:0D9LVQ Factuur:994756166772 Geachte mevrouw Marleen Ramboer, Uw dossier werd doorgestuurd naar ons Customer Experience-team en zij hebben als volgt gereageerd; Het spijt ons te horen van het ongemak dat is veroorzaakt door de extra kosten....

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Hertz
Categorie Autoverhuur
Status Opgelost
Datum 6 juli 2025

Een klant huurde een auto via Booking.com bij Thrifty, een dochteronderneming van Hertz, op de luchthaven van Malaga. Ondanks het afsluiten van een extra verzekering en het betalen van een reserveringsbedrag, werd er een onterecht bedrag van 223,33€ van zijn creditcard afgeschreven na het inleveren van de auto, die volgetankt was. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Beste,
Wij huurden een auto via booking .com rental cars Thrifty, een onderaanneming van Hertz, in luchthaven Malaga. We reserveerden en namen een een extra full insurance bij de reservatie(Zurich verzekering) en betaalden bij reservatie met de credit card 249,10€. Toen we de wagen ophaalden werd ons gevraagd om via de credit card een bedrag van 380€ te blokkeren voor t geval de wagen niet volgetankt was, of we de sleutel kwijt waren. Ik vroeg een ticketje van mij credit card betaling, maar zei de dame , het gaat niet om een aankoop maar om een blokkering , dus een bewijsje was er niet. Ik moest tekenen voor ontvangst van de auto. We brachten de wagen terug , volgetankt, alles in orde.
Ik kreeg mijn visa afrekening en daar is een extra bedrag van 223,33€ vanaf gegaan. Ik heb onmiddellijk contact opgenomen met thrifty malaga, en ze antwoorden dat ik getekend heb voor een extra verzekering!!! Ik had een full insurance genomen bij boeking en had die papieren ook aan de dame aan de balie getoond!!!!
Ik heb een klacht neergelegd bij Thrifty want dit is dus PURE OPLICHTING!!!!
Ik meld dit ook aan jullie want ik dacht dat Hertz dus een betrouwbare firma was, nu ik dit nalees in de reviews is dat een truc waar ik niet alleen de dupe van ben maar dat dit MASSALE FRAUDE is.
Ik hoop dat dit positief opgelost wordt , want ik breng zeker de belgische consumentendienst en media op de hoogte. Zo’n massale oplichting kan niet onder de radar blijven.
Hopende een signaal van jullie te ontvangen.
Mvg Marleen

Gewenste Oplossing:

Terugbetaling van mijn ten onrecht aangerekende kosten van 223.33€

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 maanden geleden - Ik heb een email gestuurd naar Hertz over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 maanden geleden - Deze klacht is zojuist door Hertz in behandeling genomen

Bericht van Hertz

8 maanden geleden - Ref. Nr.: 27448969 Firefly RA 950181912 Geachte Marleen Ramboer, Hartelijk dank voor uw contact met ons. Wij stellen het op prijs dat u ons de gelegenheid geeft om uw zorgen te onderzoeken. Uw klacht is nu in behandeling. Wij zullen u op de hoogte brengen zodra wij het onderzoek afgerond hebben. Wij waarderen uw geduld en begrip terwijl wij dit voor u onderzoeken. Met vriendelijke groet, Frank Hertz Klantenservice www.hertz.com

Hertz

Heeft op 14 juli 2025 om 13:41 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing is alleen zichtbaar voor melder van de klacht

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 maanden geleden - We hebben bericht ontvangen dat Hertz een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Ramboer

Heeft op 17 juli 2025 om 18:44 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Spijtig dat jullie de klacht niet ernstig nemen.
Als je trust pilot leest en de reviews op verschillende websites is dit steeds dezelfde klacht van die terug komt.
Ik zal zeker niet nalaten om dit aan het programma\" win-win\" door te geven en ook aan ECRCS. De andere consumenten mogen op de hoogte zijn van die manier van werken. Iedereen denkt dat Hertz met professioneel, betrouwbare medewerkers werkt.
mvg Marleen

Alle klachten die gemeld zijn door Ramboer
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM