Klacht: Onnodig te veel betalen

Samanthastyles op 09 december 2020 over Parkmobile in de categorie Parkeren

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 11 december 2020
Reactie van het bedrijf:

Beste Samantha, Bedank voor je bericht en wat vervelend om te horen! Dat is uiteraard niet de bedoeling. Wanneer je niet direct je actieve parkeeractie terugziet, kun je in de app even bij 'Activiteit' kijken, waar je dan je parkeeractie...

Bedrijf Parkmobile
Categorie Parkeren
Status Opgelost
Datum 9 december 2020

Samantha ervaarde problemen met de Parkmobile-app tijdens het parkeren in Amsterdam, waardoor ze onterecht 40 euro moest betalen in plaats van de verwachte 1,50 euro. Ondanks herhaalde pogingen om de parkeeractie te stoppen, lukte dit niet, wat leidde tot haar frustratie over de hoge kosten. Het probleem is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Goedemorgen,

Parkmobile is een fijne app maar gister stond ik geparkeerd in Amsterdam. Kosten: 6 euro per uur.
Ik moest even naar de winkel en was met een kwartiertje terug. Vervolgens in de app nergens een stop knop te vinden. Verschillende keren mijn internet aan en uit gezet, en de app opnieuw opgestart. Maar geen verschil. Ook het tekentje in bij mijn meldingen was weg. Ik ging er toen vanuit dat ik dus start niet goed had ingeklikt en dat ik onbetaald geparkeerd stond. En hoopte op geen boete. Die ochtend erna kijk ik in de app en zie ik opeens dat hij wel aanstaat. Gelijk uitgezet. Kosten. 40 euro. Voor iets wat 1.50 had kunnen zijn.

Ik hoor graag van u

Met vriendelijke groet,

Samantha

Gewenste Oplossing:

Graag zou ik het onnodige geld. Dus: 38.50 terug willen. Eventueel in parkeertegoed.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Parkmobile in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Parkmobile een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Parkmobile

Heeft op 11 december 2020 om 16:09 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Samantha,

Bedank voor je bericht en wat vervelend om te horen!

Dat is uiteraard niet de bedoeling. Wanneer je niet direct je actieve parkeeractie terugziet, kun je in de app even bij 'Activiteit' kijken, waar je dan je parkeeractie terug zou moeten zien. Zie je daarbij geen eindtijd en eindbedrag, dan is de parkeeractie nog actief.

Lukt het echt niet om af te melden via de app, dan bieden wij nog andere mogelijkheden om je parkeeractie alsnog af te kunnen melden: https://parkmobile.nl/faq/parkeeractie-stoppen-lukt-niet-wat-dan/

Ik snap echt dat het niet de bedoeling is geweest, maar omdat wij de parkeerkosten innen namens de gemeente en dit ook verplicht moeten afdragen, hebben wij helaas niet de mogelijkheid om een parkeeractie te wijzigen of terug te draaien.

Echter, omdat het een vervelende situatie is, zullen wij de €39,10 vanuit ons als coulance vergoeden. Dit zal dan binnen 2-3 weken worden teruggestort op je rekening. Omdat de factuur niet kan worden aangepast, zullen de kosten wel op de eerst volgende factuur te zien zijn.

Ik hoop je zo voldoende te hebben geïnformeerd en wens je alvast een fijn weekend!

Met vriendelijke groeten,

Customer Support Parkmobile ^WK

Alle klachten die gemeld zijn door Samanthastyles
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM