Klacht: onlinesunshop krijgt een mooie rekening

natascha1983 op 29 juli 2012 over onlinesunshop.com in de categorie Internetshops - Cosmetica en verzorging

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Status In behandeling
Datum 29 juli 2012

Een klant heeft op 14 juni producten besteld bij onlinesunshop.com, maar heeft tot op heden niets ontvangen. Na een verzoek om terugbetaling heeft de klant besloten juridische stappen te ondernemen en de zaak aan een advocaat overgedragen, wat mogelijk hogere kosten voor het bedrijf met zich meebrengt.

Mijn Klacht:

14 juni producten besteld en tot de dag van vandaag niks geleverd. Had een mail gestuurd met een termijn dat het bedrijf het geld moest terug storten, zo niet dan kwamen de juridische kosten voor hun rekening. Op die mail een bericht terug gekregen dat ze graag wilden vernemen wat ik zou willen. Hoog IQ daar zo, dus nu ligt het sinds vrijdag bij mijn advocaat( familie vriend) die hen de rekening zal sturen van alle juridische stappen, wel ironisch wat hen 37.85 anders had gekost om mijn geld terug te storten.

Gewenste Oplossing:

Met de wettelijke rente die ik ook nog mag ontvangen:-)

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door onlinesunshop.com in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten