Klacht: O fijn een spook nota van Online

2bernard op 08 februari 2014 over Online in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Online
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 8 februari 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

ik kreeg november vorig jaar een spook nota van het bedrijf Online breedband, ik was nieuwsgierig en vroeg informatie, omdat het de helft in mijn kosten maandelijks scheelde, maar naar zeker 7 tot 8 maal kontakt te hebben gehad, werden ze ineens anders niet meer vriendelijk eerder agressief, dus ik zag overal van af binnen de wettelijke termijn van 7 dagen volgens hun, maar ik lichte ook mijn provider UPC in en die gaf te kennen dat er nooit een overname contract was ingediend en dat is wettelijk verplicht er is nl een landelijk overeenkomst welke wettelijk is gesteld, ondanks dat kreeg ik de eerste maan een rekening van 53 euro een maand later weer een van 29 euro daarnaar totaal niets meer gehoord daar ik hun benaderd had en met een rechtszaak dreigde, het hielp niets ik heb nu intrum justitia aan de deur, Met een ongelofelijke nota van jawel 750 euro, reken even na 75 is dus in drie maanden het genoemde geworden, En een registratie aan mn kont terwijl ik altijd mn rekeningen net als iedereen tracht te voldoen wat ook lukt enkel ik kan geen raadsvrouw/man advocaat veroorloven, dus nu zit ik weer met een probleem, ik ben een man met zware hart klachten en wacht op meerdere operaties, ik heb nooit ergens een handtekening onder gezet men doet hier in Nederland maar alsof alles maar kan en mag,…. Kunt U mij vertellen hoe nu verder

Met vriendelijke groet,

Bernard Kuhnen.

Gewenste Oplossing:

dat alles word hersteld en dat ik een brief krijg van de aso instelling stichting preventel, dat alles ongedaan is gemaakt.Ik heb nooit zaken met hun gedaan en zal dat zeker niet doen, De heer start drs denk zeker dat hij het met allemaal laagdrempelige types heeft te maken het niet anders dan een achterlijk Ei.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Online

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Online nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie