Klacht: onbeschoft

Esther de Kruif op 25 augustus 2020 over Trotec in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Trotec
Categorie Electronica Merken
Status Open
Datum 25 augustus 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Eind mei kochten wij met ‘vroegboekkorting’ het allernieuwste model mobiele airco voor ruim 400 euro exclusief verzendkosten. Mooie deal, dachten we. Deze airco wordt nu al door Trotec voor ruim 150 euro minder aangeboden. Ook bij bol.com (inclusief levering zelfs!).
Graag zou ik vernemen van Trotec waarom dit is. We dachten een middenklasse te hebben gekocht, de prijs is nu al van een airco van het lagere segment. Wat is de reden? Helaas een onbeschoft antwoord terug, geen uitleg. Dit onbeleefde antwoord is nog triester dan de korting.

Gewenste Oplossing:

In ieder geval meer klantgerichte antwoorden. De onbeschofte manier van communiceren kan echt niet!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Trotec

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Trotec nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Esther de Kruif
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM