Klacht: smaak chocomel mager

karina185 op 05 april 2015 over Nutricia in de categorie Voedingsmiddelen en dranken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Nutricia has resolved this complaint
Klacht opgelost op 5 april 2015
Reactie van het bedrijf:

Wij hebben inmiddels een email gestuurd en aangeven dat Chocomelk geen product meer is van Nutricia, maar van Friesland Campina. Wij hebben geadviseerd om de opmerking te bespreken met FrieslandCampina.

Bedrijf Nutricia
Status Opgelost
Datum 5 april 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Dat de naam van een product veranderd, prima, maar dat de samenstelling ook veranderd erg jammer. specificatie op het pak van light en mager vergeleken, daar zit wel heel erg veel verschil in. In eerste instantie dacht ik dat het bedorven was……maar ligt echt aan de samenstelling. zelfs mijn dochter van 7 vind de smaak van de variant mager VIES.

Gewenste Oplossing:

gewoon weer het oude recept, en de vertrouwde verpakking van light gaan produceren, anders moet ik op zoek naar een lekkere light versie van een andere producent. erg jammer!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Nutricia over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Nutricia in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Nutricia een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Nutricia

Heeft op 05 april 2015 om 10:14 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij hebben inmiddels een email gestuurd en aangeven dat Chocomelk geen product meer is van Nutricia, maar van Friesland Campina. Wij hebben geadviseerd om de opmerking te bespreken met FrieslandCampina.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Nutricia beoordeeld.

karina185

Heeft op 06 april 2015 om 08:26 geantwoord

jullie zeggen klacht is opgelost maar dat is het natuurlijk niet! Dit antwoord kan ik niets mee behalve de klacht opnieuw neerleggen maar nu bij Friesland Campina

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM