Klacht: treinreis naar Antwerpen

prikkel59 op 09 december 2013 over NSHispeed in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf NSHispeed
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 9 december 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Zaterdag j.l. met m’n dochters en schoondochter met ns hispeed van Utrecht naar Antwerpen gereisd. Vanaf Rotterdam zat de 2e klas meer dan bom vol, veel staande passagiers, de ‘halletjes’vol. etc. Wij zijn uitgeweken naar de 1e klas waar we door de conducteur (v) verzocht werden bij te betalen of naar de 2e klas te verkassen. Dit heb ik geweigerd. We mochten ook naar het laatste rijtuig 1e klas maar helaas, geen doorkomen aan! Blijven staan dus. De conducteurs bleven ook staan in de 1e klas, de controle 2e klas bleef uit, ook zij konden er niet door.Uiteindelijk op station Rosendaal naar het achterste deel 1e klas gehold en daar zittend de reis voortgezet. Onbegrijpelijk dat we niet in het 1e rijtuig 1e klas mochten zitten en wel in het laatste rijtuig 1e klas!

Gewenste Oplossing:

excuses!!!!
De opmerking van de conducteur dat 1e klas 1e klas moest blijven, behalve achterin dus. Ook het feit dat de 2 conducteurs(v) gezellig met elkaar in de 1e klas bleven kletsen!! Geen manier.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over NSHispeed

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over NSHispeed nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten