Klacht: weigeren eticket uitgegeven aan oplichstre te blokkeren

paperdetective op 25 juli 2024 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 25 juli 2024

Een klant heeft herhaaldelijk contact gezocht met de NS om een eticket te blokkeren dat aan een oplichter is uitgegeven. Ondanks het verzoek en de verwijzing naar hun voorwaarden, weigerde de NS het ticket te blokkeren en stelde dat alleen een conducteur dit tijdens de reis kan doen. De klant is teleurgesteld dat de NS de klacht niet formeel wilde vastleggen, waardoor de oplichter het ticket kan gebruiken.

Mijn Klacht:

Heb al langs 3 wegen contact gehad met de NS op advies van iemand die ik ken en die daar werkt.
Een op;lichster van ene datingsite hefet van mij ene eticket ontvangen om me te komen bezoeken toen ik nog niet wist dat ze een oplichtser was.
Toen ik dat nu meldde aan de NS en verzocht om het ticket te blokkerene (wat volgens hun voorwaarde 3.3. technisch mogelijk moet zijn) weigerde de NS mensen het aan oplichster uitegegeven etocket te blokkeren en beweerden ze dat allene ene conducteur het eticket ter plekken tijdens de reis kan annuleren als er regels van de NS niet opgevolgd worden.
Ze weigerden zelfs de klacht formele vast te leggen. Dus nu kan de oplichster dat eticket gebruiken voor haar oplichtingsreis. Waardoor de NS in feite meewerkt ana crimi nele gedrag.

Gewenste Oplossing:

Annueleren en blokkerene van het eticket.
En bij voorkeur maar geen must, teruggave vamn geld betaald voor het eticket.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over NS

Reactie van de melder van de klacht paperdetective

1 jaar geleden - De NS vertelt klanten enkel wat ze NIET kunnen doen als je bij ze klaagt, niet wat ze wel kunnenen doen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over NS nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door paperdetective
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten