Klacht: ns ovchip fraude

robbo45 op 10 februari 2014 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 18 februari 2014
Reactie van het bedrijf:

NS Klantenservice had al contact met deze klant opgenomen en de klacht al eerder beantwoord.

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 10 februari 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Hoe ik van een optimist naar een slecht geinformeerde pessimist ben gegaan!?
Mijn Avonturen met de NS !!!!!!
Ik wil eerst even aangeven dat ik echt absoluut geen klager ben maar zoveel shit als met de ns heb ik nog nooit meegemaakt. Elke keer is er wel wat, maar nu wel de highlight fraude met de NS OVkaart. Ik zal 1 voor 1 aangeven wat er gebeurt is.

1) Het begon met de inning van mijn kaart, ik zou overgaan naar € 50 maar dezelfde kaart kon je krijgen voor € 29, dus ik dacht ik ben niet gek! Ik heb de NS klantenservice gebeld en ik ben netjes geholpen. Ik zou overgaan op die desbetreffende € 29. De ns is wel zo slim om niks tegen zijn vaste klanten te zeggen maar dat is normaal tegenwoordig.
Dus dan denk je het is goed geregeld maar nee hoor. Er werd inderdaad € 29 afgeschreven maar ook de € 50 van het andere abbonement. Ik leef van weekgeld dus ik kon die € 50 niet echt missen. Ik ben gewoon kalm gebleven want een foutje is menselijk. Dus weer gebeld met de NS klantenservice. Ik ben daar weer vriendelijk geholpen ,maar ze kon er niks aan doen, ik moest drie weken op me geld wachten zei ze. Waar ik niet vrolijk van werd want het was mijn weekgeld waar ik dus een week van moet leven.
En als goed makertje zou ik 2 dagkaarten 1e klas krijgen. Ik heb drie keer hierover moeten bellen en 4 weken later had ik de kaarten. Ze hadden het al 2 of 3 keer eerder opgestuurd zeiden ze???
Wat ik dan denk is stuur het aangetekend op, zijn we allebei zeker, en het kost aanzienlijk minder. Maar ondertussen tot nu toe 5 x gebeld, in totaal -+ 60 minuten.

2) Het is weer eens winter en de NS raakt zoals gewoonlijk weer in paniek dus dan maar met de bus. Heenreis ging redelijk goed al duurde het veels te lang. Ik heb gelijk geinformeerd voor de terugreis bij jullie hoe het terug zou gaan. De desbetreffende NS medewerkster vertelde mij dat de bus ging zoals de laaste trein zou rijden. Ik was er 15 min eerder maar de bus kwam niet meer dus ben ik met bus naar Weesp gereden wat me ook weer € koste want dat weet ik niet meer. En toen ik in Weesp aankwam reden er geen treinen of bussen meer, ik zat dus vast in Weesp. Ik heb daar op een bankje in de vrieskou geslapen van ellende, waar ik een hele zware kou heb opgelopen. Ik heb 2 weken doodziek thuisgelegen. Dus ik maar weer eens de NS bellen, alles uitgelegd en na 20 minuten werd er op het einde gezegd: Ik kan u niet helpen, u moet het op papier zetten. Dan denk ik bij me eigen zeg het dan gelijk in de eerste minuut en laat mij niet 20 minuten praten als brugman. Ik heb het dus op papier gezet maar met tegenzin. Ik heb er 3 keer overgebeld want op de een of andere manier kwamen mijn brieven niet aan. Een paar weken daarna weer met de NS gebeld en alles uitgelegd, weer 15 minuten bellen. Ik moest maar begin volgende week weer terug bellen.
Zo gezegd zo gedaan. Ze hadden helemaal niks ontvangen. Ik heb me daarna uitgeleefd op EVA, jullie mislukte computerproject. En een paar dagen later werd ik uit het niks opgebeld, dat het hun speet en als pleister op de wond kreeg ik 4 kaarten en een railrunner om een lekker dagje met het gezin weg te gaan. Daar heb ik weer vier keer voor moeten bellen omdat ze weer meerderemalen niet aan zijn gekomen bij mij. En weer leert de NS er niet van de dagkaarten niet gewoon aangetekend te versturen. Het heeft weer 2 maanden geduurd voor dat ik ze had. Weer 40 min bellen in totaal en uiteindelijk toch netjes de kaarten gekregen.
Een week erna moest ik met de trein van Duivendrecht naar Amstelstation wat maar 1 halte is. In een overvollevollevolle trein heb ik mijn dochter bij me van 7 jaar, en zo erg dat je niet eens normaal kon bewegen. Er was overal paniek omdat er weer treinen uitgevallen zijn. En daardoor ben ik per ongeluk vergeten in te checken. En toch wist meneer de NSB conducteur me een bon te geven voor mij en mijn dochter. Maar eureka om de schade te beperken had ik natuurlijk mijn leuke dagje uit kaarten en mocht ik 2 eerste klas dagkaarten inleveren. Het was inderdaag Daaaaaaaag kaarten. Echt te schandalig voor woorden, dus niet zoals de lieve mevrouw van NS zei leuk dagje weg met je kids. Neee dat dagje dat we gepland hadden werd ook nog verpest.
Ik wilde een klacht indienen maar ik dacht ik ga niet weer al die moeite doen. Maar het bleef toch aan mij knagen en dus toch maar even gebeld. Ik kreeg een week lang te horen dat jullie systeem eruit lag, en dat die het elke dag weer ging doen. Maar uiteindelijk 4 keer moeten bellen en 5 dagen later deed het systeem het nog niet. En toen was ik het helemaal zat, ik dacht stik maar met je NS weer 30 minuten bellen voor niks.

3) Weer een keer gezellig in de trein richting Almere, er zitten verderop 6 oostblokkers die allemaal geen kaartje hebben. En die heel erg luidruchtig zijn, de conducteur controleert de jongens en ze blijken allemaal geen kaartje te hebben. Hij loopt door, doet niks en gaat verder met controle van de andere passagiers. Dus ik zo brutaal als ik ben vraag ik aan hem, wat nou als ik niet had ingecheckt dan had ik een boete gekregen ??? Waarop de conducteur volmondig antwoord JA. Waarop ik vroeg: Haat je nederlanders??Waarop hij antwoordde wat een rare vraag, waarop ik zei nee rare wereld, wij nederlanders worden beboet en hun buitenlanders laat je gaan. Waarop hij zegt wat wil je dat ik doe????
Ik heb niks meer tegen hem gezegt ???? Hoe dom kan je zijn. Mijn vraag is hoe kan dit gebeuren???????????

4) Twee weken later hetzelfde soort akkefietje. Een jonge jongen glipte waarschijnlijk en kreeg boete van de conducteur. Terecht denk ik, hij gaat mij voorbij en loopt hij richting een jonge blonde meid met een wel hele diepe decolette, na controle bleek ook zij geen geldig plaatsbewijs te hebben. En hij gaat naast haar zitten. Ze raken elkaar lekker aan, lachen gieren brullen, en na 10 minuten komt ze weg met een waarschuwing??? Voor de tweede keer hoe kon dit gebeuren??????????

5) Het is 26 oktober op weg naar een leuke avond in Almere, eten, drinken en zingen ik had er zin in. Dus lekker met de trein vanuit Duivendrecht naar Almere. Ik stap een coupe binnen glij ik uit over een vette drol, ik ging meteen over me nek al me kleren onder de kots en stront, ben gelijk de conducteur gaan zoeken, en hij vond het erg maar wat moest hij er aan doen????????????????????????????? Niks!!! Dus heb ik ondertussen mijn vrienden gebeld in Almere en daar heb ik kleren kunnen lenen en mijzelf kunnen douchen. Al met al was ik te laat voor het gratis etentje, maar daarna nog wel een vette leuke avond gehad. Totdat ik er achter kwam dat door alles wat er gebeurt was ik vergeten was uit te checken, dus wilde ik mijn 10 euro terughalen!!!
Die maandag daarop ik maar weer bellen. En na 4 keer bellen deed het systeem het weer, en weer in totaal 20 minuten voor niks gebeld. Het systeem deed het weer joepie, ik was zoooooooo blij dat er eens iets werkt bij de NS. Maar was best wel boos gezien alle doffe shit. Op de 1 of andere manier maakte ik indruk en werd ik direct beloond met twee dagkaarten wat weer erg lang duurde eer ik ze kreeg. En toen wilde ik me € 10 terug eisen, ze hebben wel geïnt maar ze kunnen het niet in hun computersysteem zien. Ik werd verwezen om de OVchip te bellen en die konden het ook niet zien in hun systeem en die verwezen mij weer terug naar de NS en weer visa versa. Na 4 telefoontjes en 40 minuten verder aan beiden instanties wist niemand nog waar die € 10 was. En ik kon alleen zien dat er € 10 afgeschreven was, maar de rest van de informatie was afgeschermd. En eureka again een buitenstaander had een optie ingesteld waardoor ik alles kon zien. Mocht ik nou niet zo iemand in me buurt hebben is de € 10 spoorloos verdwenen en ik zal zeker niet de enige wezen. Dus ik denk dan dat er een groot lek in het OV systeem zit als degene die gefactureerd word niet kan zien dat je € 10 hebben gepikt. Ik weer bellen maar NS kon niks zien, moest ik me maar even gaan bewijzen. Weer 25 minuten gebeld en ik heb 2 brieven gestuurd die weer niet zijn aangekomen. Weer meerdere keren gebeld totdat ik zo moe was dat ik dacht laat maar even. Ik wilde even wat rust zoeken want ik word gek van de NS!

6) Opnieuw een leuk ritje van Duivendrecht naar Leiden, netjes ingecheckt lekker zitten en gaan met die banaan. En ja controle, ik heb netjes mijn kaart gegeven en hij kijken kijken en nog 5 keer kijken en zegt, u kaart doet het niet ik moet u een bon geven. Het was een volle trein en ik schaamde me kapot. In leiden aangekomen was ik furieus maar bleef kalm. Ik ben naar de balie van de NS in leiden gegaan en vertelde me verhaal. De baliemedewerkster kijkt naar mijn kaart en zegt tegen mij dat de conducteur gek is. Er is niks mis met je kaart zei ze, dus moest ik een bezwaar indienen. Totaal 2 keer op de bus gedaan omdat de post weer eens niet is aangekomen. Weer 3 keer voor moeten bellen, in totaal 30 minuten. Uiteindelijk heb ik de boete teruggekregen maar de NS maakt een fout en ik heb de problemen.

7) Zo een maandje verder 16 november lekker op weg van Duivendrecht naar Lelystad voor een etenje om 18.30 uur. Ik heb om 17.31 de trein gepakt maar door een seinstoring was ik een uur verder en weer terug vanaf het begin jaa in Duivendrecht. En maar 1 NS mederwerker die 200 man te woord moet staan, omdat 2 andere collega’s niet wisten hoe snel ze even verderop moesten gaan roken en hun collega lekker liet stikken en die wist letterlijk niks en daar had ik ook niets aan. Dus dan maar even aan iemand met internet op zijn telefoon vragen of ik met de bus kon. Ik heb de metro moeten nemen en op het Amstelstation de bus gepakt naar Almere en toen 3 bussen verder Lelystad Centrum bus160, 103 en 148. In totaal kwamen de kosten op +- € 20 en ik kwam pas om 9 uur aan. En toen was het eten al op, een uurtje later kon ik alweer terug. Bedankt NS voor deze aangename hongerige avond, dus niet. In mijn laatste telefoontje heb ik zo een beetje alles aangegeven en toen werd gezegt ga maar naar de krant, dus dit is de laatste kans want ik ben het zat!!! Een hele ontevreden NS klant.

ik hoop op een hele goeie passende oplossing zoniet zal ik dit uit eigen zak publiceren bij alle kranten.
Misschien maak ik er wel een boek van, dit is wel boekwaardig.
R.W. van Drongelen
Jupiter 9
1115 TK Duivendrecht
06-26944865

Deze brief zal ik ook met alle bewijzen aangetekend versturen, die kosten zal ik ook op jullie verhalen.

En dit is een 1 persoons ervaring!!!
Ik wil al me gemaakte kosten terug hebben en een behoorlijke schadevergoeding !!!

Met onvriendelijke groet Rob.

Gewenste Oplossing:

iets wat redelijk is belkosten alles wat ik nog tegoed heb en een zeer redelijke compensatie.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 18 februari 2014 om 09:44 geantwoord

Geboden Oplossing:

NS Klantenservice had al contact met deze klant opgenomen en de klacht al eerder beantwoord.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten