Klacht: Nieuw weekend abonnement maar geen zaterdagkrant (5 weken)

boumanlaan op 28 februari 2021 over Mediahuis NRC B.V. in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Mediahuis NRC B.V. has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Status Open
Datum 28 februari 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb recent een weekend abonnement aangeschaft om een papieren krant op zaterdag te kunnen lezen. Tot op heden (5 zaterdagen achtereen) is geen enkele keer de zaterdagkrant bezorgd. Ik heb via alle communicatie kanalen van NRC dit elke week aangegeven. Er wordt telkens aangegeven dat dit zal worden opgelost en er met mij contact wordt opgenomen. Er is echter geen contact opgenomen en er is ook geen zaterdagkrant bezorgd. Ik heb tevens gisteren aangegeven dat ik per direct mijn abonnement wil opzeggen wegens niet levering (ingebrekestelling) aan de kant van NRC. Er werd echter aangegeven dat ik een jaarabonnement heb en niet voortijdig kan opzeggen. Ik zou hier (wederom) over teruggebeld worden (nog niet gebeurd). Hoe kan het dat een abonnee aan zijn contract voorwaarden wordt gehouden terwijl dit schijnbaar niet voor de andere partij geldt terwijl deze stelselmatig aantoonbaar de krant niet heeft geleverd?

Gewenste Oplossing:

50% restitutie van het abonnementsgeld over de afgelopen 5 weken
papieren zaterdagkrant op zaterdag tijdig bezorgd

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Mediahuis NRC B.V.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Mediahuis NRC B.V. nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door boumanlaan
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM