Klacht: Krant wordt al maanden niet bezorgd, persoonlijk contact en opzeggen lijkt onmogelijk

MND op 12 februari 2019 over Mediahuis NRC B.V. in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Mediahuis NRC B.V. has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Status Open
Datum 12 februari 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Mijn zaterdagkrant wordt sinds mijn verhuizing (1 november 2018) niet meer bezorgd, en nadat ik dit heel vaak heb aangegeven via de bezorgklachtenpagina krijg ik alleen automatisch gegenereerde reacties. Als ik bel wordt mij verteld dat het ‘nogal moeilijk is een abb op te zeggen’ en wordt mij beloofd dat ik ‘binnen drie weken’ wordt teruggebeld. DIT GEBEURT NIET! Ondertussen wordt er iedere maand weer geld afgeschreven en groeit mijn frustratie.

Gewenste Oplossing:

Aangezien het product al 4 maanden niet geleverd kan worden, verwacht ik opzegging van mijn abonnement en teruggave van het abonnementsgeld wat ik heb betaald in deze 4 maanden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Mediahuis NRC B.V.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Mediahuis NRC B.V. nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM