Klacht: Bezorging NRC blijft slecht

Stef Raven op 26 februari 2023 over Mediahuis NRC B.V. in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Mediahuis NRC B.V. has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Status Open
Datum 26 februari 2023

Een klant van Mediahuis NRC B.V. ervaart al twee jaar problemen met de onregelmatige bezorging van de krant. Ondanks herhaalde meldingen via WhatsApp en de klantenservice, blijft de situatie onveranderd, met gemiddeld twee dagen per week zonder krant. De klant overweegt nu om het abonnement op te zeggen.

Mijn Klacht:

Nrc is de krant die ik al vele jaren met genoegen lees. De afgelopen 2 jaren is de bezorging van de krant zeer onregelmatig. Heel irritant en steeds weer een teleurstelling.

Zeker 50 keer was er geen krant. Melden via whatsapp en de klantenservice werkt niet of slechts kortstondig. Twee keer in de week geen krant is inmiddels normaal. Steeds vaker denk er aan om dan toch maar op te zeggen.

Gewenste Oplossing:

Als het niet bezorgen van de krant een uitzondering wordt en niet een normaliteit. Verhoog de prijs...maar stel mij niet steeds teleur. Doe iets!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Mediahuis NRC B.V.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Mediahuis NRC B.V. nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Stef Raven
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM