Klacht: 2 TAblets van de 3 weken niet

peter1975 op 07 mei 2016 over NBD-AUCTIONS in de categorie Online Veiling

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Online Veiling
Status Open
Datum 7 mei 2016

Een klant heeft drie tablets retour gestuurd naar NBD-AUCTIONS, maar twee van de drie werken nog steeds niet. Ondanks eerdere communicatie en het betalen van verzendkosten, heeft de klant geen reactie ontvangen op hun verzoek om een terugbetaling en het ophalen van de niet-functionerende tablets.

Mijn Klacht:

wederom hebben we 3 tablets retour gekregen van nbd
en nog steest werken er 2 van de 3 niet ,wat ook de eerste keer al aan de orde was en waarop we ze hebben terug gestuurd en ze zouden het allemaal doen ,waarop ze na lange tijd met betaling van 10 euro verzendkosten uiteindelijk zijn op gestuurd ,maar bij het testen er van bleken er nog steeds 2 van de 3 niet te werken ,

we eisen ons geld van de tabets terug incl. de verzendkosten.
en dat ze de 2 niet werkende zo spoedig mogelijk bij ons op laten halen

Bovenstaande heb ik ook nbd al per mail gemeld maar zoals ik al gewent ben reageren zij niet

heel vreemd bedrijf

Gewenste Oplossing:

als het geld op de rekening staat

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM