Klacht: Overeenkomst zonder iets te weten

Olaf133 op 16 augustus 2018 over MKB collectieven in de categorie Inkooporganisaties

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Inkooporganisaties
Status Open
Datum 16 augustus 2018

Een klant heeft een klacht ingediend over MKB-collectieven, omdat hij zonder zijn toestemming zou zijn ingeschreven voor een energiecontract bij Total Gas & Power. Hij ontving een telefoontje waarin hem werd gevraagd om zijn rekeningnummer voor een automatische incasso, maar hij was zich niet bewust van een eerder ontvangen e-mail waarin stond dat hij automatisch akkoord ging met het aanbod als hij niet binnen twee weken reageerde. De klant wil niet overstappen en heeft de e-mail nooit gelezen.

Mijn Klacht:

Een maand geleden werd ik gebeld door MKB-collectieven. Zij zouden mij een aanbod (energie) doen en deze via de mail sturen. Nu werd ik gisteren gebeld of ik mijn reknr wilde geven zodat zij een automatische incasso konden starten. Na een beetje doorvragen schijn ik een mail te hebben gekregen waarin stond, dat wanneer ik niet binnen twee weken reageerde zij ervan uit gaan dat ik akkoord ben gegaan met hun aanbod en ik overstap naar Total Gas Power. Ik heb dit mailtje nooit gelezen en wil al helemaal niet overstappen.

Gewenste Oplossing:

Als dit allemaal ongedaan wordt gedaan en ik gewoon bij mijn eigen leveranciers blijf die ik nu heb ( Nuon en Energie Direct).

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM