Klacht: Collectief inkopen energie wat is deze duur

adminko op 19 december 2017 over MKB collectieven in de categorie Inkooporganisaties

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Inkooporganisaties
Status Open
Datum 19 december 2017

Een klant van MKB Collectieven heeft gereageerd op een aanbod voor een energieveiling, maar ontving later een offerte die aanzienlijk duurder was dan zijn huidige energieleverancier. Na het indienen van een verzoek om af te zien van de offerte, werd de klant geïnformeerd dat hij te laat was om op te zeggen en dat hij aan de overeenkomst vastzat.

Mijn Klacht:

Opgebeld door MKB collectief dat ze een energieveiling wilde houden. Toe gezegd dat ik geinteresseerd was in een goed aanbod.
Tijd later opgebeld bij een client tijdens drukke werkzaamheden dat er niets opgestuurd was. Voor de rest niet meer aan gedacht.
Drie weken later, mijn vrouw, hier ligt nog post van jou. Gelijk gekeken MKB collectief energie offerte. Veel te duur, was Euro 105,00 per jaar duurder dan huidige energieleverancier. Gelijk e-mail gestuurd dat ik er vanaf wilde. Weer 10 dagen later ben ik gebeld. U bent te laat met opzeggen, u zit er aan vast.

Gewenste Oplossing:

De energie prijzen zijn gezakt, voor al de gas prijzen. Ik ben pas tevreden als ik minder betaald dan mijn oude contract.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM