Klacht: Terugbetaling

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 19 september 2019

Een klant van Mister Auto Webshop heeft een turbo compressieslang besteld en deze in juli teruggestuurd. Ondanks de belofte dat het aankoopbedrag binnen enkele werkdagen zou worden teruggestort, heeft de klant tot op heden nog geen terugbetaling ontvangen.

Mijn Klacht:

Ik heb een tubro compressie slang besteld en later terug gestuurd. Mij werd verteld via een bericht op mijn account dat ik het binnen enkele werkdag mijn aankoop bedrag terug zou krijgen maar, heb hier nog niks van ontvangen. Ik heb de slang in juli al terug gestuurd en nog steeds niks ontvangen

Gewenste Oplossing:

Wanneer ik mijn aankoopbedrag terug heb

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Mister Auto Webshop

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Mister Auto Webshop nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM