Klacht: Misleiding

Pascalle73 op 26 april 2019 over Voordeeluitjes.nl in de categorie Deal-Sites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Deal-Sites
Status Open
Datum 26 april 2019

Een klant heeft een klacht ingediend over Voordeeluitjes.nl, omdat hij via de website een aanbieding voor een bed and breakfast wilde boeken. Ondanks de vermelding van een '2 is 1' actie, bleek de uiteindelijke prijs gelijk aan de reguliere prijs van de accommodatie, wat de klant als misleidend ervaart.

Mijn Klacht:

Via Voordeeluitjes wilde ik twee nachten boeken in BB het Vinkennest in Nijverdal. Een kamer kost daar €95 per nacht. Bij Voordeeluitjes.nl is deze accommodatie in de aanbieding, namelijk in de 2 is 1 actie. Wat schetst mijn verbazing dat de kamer dan alsnog twee keer €95 kost, kortom je betaalt uiteindelijk dezelfde prijs als bij de BB zelf. Bij hen echter de normale prijs, bij Voordeeluitjes.nl wordt het gepresenteerd als een 2 is 1 actie. Naar mijn idee is dit misleiding.

Gewenste Oplossing:

Bij het daadwerkelijk betalen van de genoemde 2 is 1 prijs.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Voordeeluitjes.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Voordeeluitjes.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM