Klacht: Zwarte plek in ongezouten roomboter

Monique E op 15 februari 2022 over Melkan in de categorie Voedingsmiddelen en dranken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Melkan
Status Open
Datum 15 februari 2022

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

In een nieuw geopend pakje ongezouten roomboter vind ik een zwarte plek. Dit is nu voor de tweede keer in korte tijd ( in twee pakjes na elkaar). Het lijkt alsof de kleurstof van de wikkel doordringt in de boter op bepaalde plekken. Jammer: twee keer een flinke klont boter weg moeten gooien.

Gewenste Oplossing:

Verbetering van de wikkel, geen gekleurde wikkel gebruiken maar bijvoorbeeld wit of een betere kwaliteit papier?

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Melkan

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Melkan nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Monique E
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM