Klacht: Geen levering bestelling van 17 november 2019

AdRW op 11 januari 2020 over Luxurious Locks in de categorie Internetshops - Cosmetica en verzorging

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 11 januari 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Op 17 november 2019 een bestelling gedaan voor de 4 in 1 multi dryer styler gedaan en betaald. Tot op heden geen levering ontvangen. Meerdere emails aan gewijd en wordt aan het lijntje gehouden. Op 31 december 2019 nog 10 werkdagen gegeven om te leveren of mijn geld terug te storten. Eigen leveringsvoorwaarden worden ruimschoots overtreden en leverancier blijft in gebreke.

Gewenste Oplossing:

Annulering van de order en gelden teruggestort op mijn rekening.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Luxurious Locks

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Luxurious Locks nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door AdRW
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten