Klacht: Pakketje niet besteld

Heran op 26 januari 2016 over Luxstyle.nl in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 5 februari 2016
Reactie van het bedrijf:

Beste dhr./mw. Zantingh, We hebben bij de factuur gesloten en voor de zekerheid heb ik een blokkade aangevraagd op uw gegevens. Onze excuses voor het ongemak.

Status Opgelost
Datum 26 januari 2016

Een klant van Luxstyle.nl ontving op 20 januari een pakketje dat niet door hen was besteld, maar door hun dochter in ontvangst werd genomen. Na het controleren van hun bestelgeschiedenis en het contact opnemen met de klantenservice, heeft de klant aangifte gedaan en het probleem bij Luxstyle gemeld. De klant is niet van plan het bedrag van 74,85 euro te betalen of het pakketje terug te sturen vanwege de kosten die daarmee gepaard gaan.

Mijn Klacht:

We hebben op 20 januari een pakketje gekregen om dat wij niet thuis waren heeft onze dochter die in ontvangst genomen, stond ook op hasr naam. Dit hebben we niet besteld, heb de geschiedenis naar gekeken maar kon niks vinden of er op hun site zijn geweest. Mail contact gehad, aangifte gedaan en opgestuurd naar luxstyle. Nu afwachten. Ben niet van plan om het bedrag van 74,85 te betalen en ook het terug sturen doe ik niet daar zijn ook kosten aan verbonden.

Gewenste Oplossing:

Hoop op een snelle oplossing

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Luxstyle.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Luxstyle.nl nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Luxstyle.nl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Luxstyle.nl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Luxstyle.nl

Heeft op 05 februari 2016 om 22:18 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing is alleen zichtbaar voor melder van de klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten