Klacht: retourneren kost enorm veel geld en kwaliteit BH is slecht

frusteling op 09 augustus 2021 over Lucy Breeze in de categorie Lingerie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Lingerie
Status Open
Datum 9 augustus 2021

Een klant heeft problemen ervaren met de pasvorm van een BH van Lucy Breeze en wil deze retourneren. De hoge verzendkosten van ongeveer 60 euro naar Slowakije worden als onredelijk beschouwd, en de klant vindt het retourbeleid niet duidelijk vermeld op de website. De klant raadt anderen af om bij dit bedrijf te bestellen.

Mijn Klacht:

De BH heeft een slechte pasvorm en ik wilde het daarom terug sturen. echter de verzendkosten zijn rond de 60 euro naar Slowakije. belachelijk systeem.
ik raad iedereen aan nooit bij dit bedrijf te bestellen. de tijd tussen bestellen en ontvangen is allang maar daar word je van op de hoogte gebracht. dus dat klinkt nog betrouwbaar. maar over dit retourbeleid wordt niets gezegd op de website.

Gewenste Oplossing:

verzendkosten van maximaal 7 euro en geld terug

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Lucy Breeze

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Lucy Breeze nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door frusteling
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM