Klacht: Onjuiste verkoop techniek

m.beks op 04 maart 2023 over Looki in de categorie Electronica - Camera's

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Looki
Status Open
Datum 4 maart 2023

Een consument heeft een video deurbel van Eken aangeschaft, met de belofte dat deze zonder abonnement gebruikt kon worden. Na enige tijd blijkt echter dat het bekijken van opnames alleen mogelijk is met een cloudabonnement, waardoor de deurbel slechts als gewone deurbel functioneert, ondanks de kosten van 79,95 euro.

Mijn Klacht:

Ik heb een video deurbel van eken gekocht met de optie zonder abbonement te gebruiken. Wat is na een tijdje wat gebeurd ik kan helemaal geen opnames meer bekijken zonder een cloud abbonement te nemen zodat ik deze video deurbel alleen maar als deurbel kan gebruiken terwijl deze 79,95 heeft gekost.

Gewenste Oplossing:

Een video deurbel te leveren met de vermelde optie.s

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Looki

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Looki nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door m.beks
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM