Klacht: Oplichting !!

hensendentaldesign op 16 januari 2013 over LokaalTotaal in de categorie Reclame

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 8 maart 2013
Reactie van het bedrijf:

factuur is gecancelled

Categorie Reclame
Status Opgelost
Datum 16 januari 2013

Een ondernemer diende een klacht in tegen LokaalTotaal, omdat er zonder toestemming wekelijks bedragen van zijn rekening werden afgeschreven voor een website en vermelding in een gids. Ondanks herhaaldelijk contact met het bedrijf, bleef de situatie onopgelost en ontving hij nog steeds rekeningen. Uiteindelijk werd de automatische betaling stopgezet, maar de bank kon de eerdere betalingen niet terugvorderen.

Mijn Klacht:

In april 2012 kwam bij ons bedrijf een , zoals hij zichzelf noemde, media adviseur Alireza Ahmadi van lokaal totaal binnen.
Hij deed een voorstel voor een offerte van een website voor ons bedrijf en vermelding in een gids. Hij zou ideeen uitwerken per mail, dit is nooit gedaan. Later vroeg hij per mail toestemming voor de website. Deze toestemming hebben wij nooit gegeven.
Wel werd er wekelijks 80.92 euro van onze rekening afgeschreven en ontvangen wij nog steeds rekeningen met een totaalbedrag van 1669,74 euro. Wij hebben meerdere malen telefonisch contact opgenomen met lokaal totaal, hebben uiteindelijk een Rob v.d. Laar gesproken, hij vertelde dat de automatische betaling was stopgezet, omdat dit niet het geval was en de ABN de betalingen niet kon terugvorderen en niet stop kon zetten hebben wij aangifte gedaan bij de politie in Weert. Ook hebben wij 3 keer een aangetekende brief verstuurd naar lokaal totaal, daar is nooit een reactie op gekomen, de enige reactie van lokaal totaal is een herinnering van een gepeperde rekening voor diensten die niet verleend zijn.

Gewenste Oplossing:

Het direct stopzetten van deze oplichterij.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door LokaalTotaal in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat LokaalTotaal een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

LokaalTotaal

Heeft op 08 maart 2013 om 12:43 geantwoord

Geboden Oplossing:

factuur is gecancelled

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM