Klacht: waarom doet mijn telefoon het niet ?

JanavdBent op 23 december 2013 over Light in the box in de categorie Internetshops - Elektronica

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 16 mei 2014
Reactie van het bedrijf:

Beste Klant, We vinden het erg vervelend om te horen hoe uw bestelling bij LightInTheBox is verlopen. Onze welgemeende excuses voor het probleem en veroorzaakte ongemak. Wij hebben uw bestelling gecontroleerd en gezien dat het probleem reeds enige maanden oud...

Status Opgelost
Datum 23 december 2013

Een klant van Light in the Box ervaart problemen met zijn nieuwe telefoon, die nog geen maand oud is. De batterij loopt snel leeg en de gebruiker kan geen bestanden verwijderen of wijzigen, waardoor hij niet kan bellen of berichten versturen. Ondanks de garantie vraagt de klant om een vervangend toestel, omdat de telefoon niet functioneert zoals verwacht.

Mijn Klacht:

1. de baterij loopt heel snel leeg

2. ik kan niks op de telefoon verwijderen of wijzigen en kan daar door letterlijk helemaal niks meer niet bellen smsen of whatsappen terwijl hij aangeeft dat ie val is en alles moet verwijderen maar dat kan niet omdat er niks verwijderd kan worden en het ligt ook niet aan de SD kaartjes want er zit in totaal meer dan 10 gigabite in waar ook heel raar niks op gezet kan worden en ook niet met verschillende merken SD kaartjes

3. hij ziet er erg leuk uit maar het het is een prut ding wat niet eens werkt, krijg ik een nieuwe want de garantie zit er nog op hij is nog geen maand oud

Gewenste Oplossing:

alleen ben ik tevreden met een nieuwe telefoon waar alles goed op werkt en niet dat er echt helemaal niks mee kan zelfs niet bellen of gebelt worden en smsen ook niet.

liefst zonder extra verzendkosten aangezien we die al 2 keer hebben betaald het zelfde bedrag evenals de invoerrechten.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Light in the box

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Light in the box nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Light in the box in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Light in the box een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Light in the box

Heeft op 16 mei 2014 om 03:27 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Klant,

We vinden het erg vervelend om te horen hoe uw bestelling bij LightInTheBox is verlopen. Onze welgemeende excuses voor het probleem en veroorzaakte ongemak.

Wij hebben uw bestelling gecontroleerd en gezien dat het probleem reeds enige maanden oud is. Onze welgemeende excuses voor het niet eerder behandelen van dit vraagstuk op Klacht.nl. Mochten we u alsnog ergens mee kunnen helpen, dan doen wij dat uiteraard direct en met plezier. In het geval dat u nog overige vragen, problemen of klachten hebt, vragen wij u vriendelijk om een nieuw ticket in te dienen bij 'Mijn Bestellingen' op onze site.

Wij willen u graag mededelen dat onze klantendienst altijd bereikbaar is en binnen 24 uur de vragen van onze klanten beantwoord. U kunt hiervoor de onderstaande link gebruiken.

http://www.lightinthebox.com/nl/r/contact-us.html
http://www.miniinthebox.com/nl/r/contact-us.html

Hieronder hoe u een ticket kunt indienen en lezen:

http://www.lightinthebox.com/nl/knowledge-base/c1182/a2852.html

Met vriendelijke groet,
Marianne

LightInTheBox

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Elektronische producten moeten voldoen aan de redelijke levensverwachting. Een duur product dat na een jaar kapotgaat? U heeft recht op reparatie of vervanging, ook buiten de fabrieksgarantie.

Bron: Wettelijke garantie (conformiteitseis)