Klacht: Toch nog extra invoerkosten+btw

Micaela op 09 september 2013 over Light in the box in de categorie Internetshops - Elektronica

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 10 september 2013
Reactie van het bedrijf:

Beste klant, We vinden het erg vervelend om te horen dat uw pakket in rekening voor invoerrechten is gebracht. Wij vinden het jammer voor de extra kosten. Wij hebben zojuist een email naar u gestuurd met daarin een voorstel tot...

Status Opgelost
Datum 9 september 2013

Een klant van Light in the Box heeft een schilderij besteld en was verrast door extra invoerkosten en btw die niet vooraf waren vermeld. Ondanks dat de website in het Nederlands was en duidelijk leek, ontbrak belangrijke informatie over de herkomst van het product en mogelijke bijkomende kosten tijdens het bestelproces. Uiteindelijk moest de klant meer dan 33% van het aankoopbedrag aan invoerkosten betalen.

Mijn Klacht:

Via de website heb ik een schilderij uitgezocht en besteld. Als verwende e-shopper heb ik ondertussen geleerd dat ik altijd de kleine letters goed moet lezen om geen onprettige verassingen tegen te komen. Bij Lightinthebox.com is alles is het nederlands en in eerste instantie helder.

Echter wanneer het product, twee weken later wordt verzonden krijg ik een email waarin staat dat het product misschien uit China wordt verzonden en dat ik in dat geval evt. invoerkosten moet betalen. Deze informatie was voor mij toen nieuw en is tijdens het bestelproces geen enkele keer bekend gemaakt. Het is niet duidelijk hoe je als koper kan zien waar je product vandaan komt en wanneer er extra (hoge) kosten bij levering bijkomen. Uiteindelijk heb ik meer dan 33% van het aankoop bedrag aan invoerkosten moeten betalen.

Bijkomend is dat ik gewoon met ideal heb betaald en je verwacht dat je via een Nederlandse site niet met invoerkosten wordt geconfronteerd. Ik heb zojuist weer een bestelling (bijna) voltooid en nogmaals is nergens te zien welke extra kosten er met invoer gepaard gaat.

Ik heb via hun chat functie contact met Lightinthebox.com gezocht, maar geen hulp gekregen. Misschien op deze manier wel?

Gewenste Oplossing:

Gezien het feit dat de btw+invoerkosten niet tijdens het bestelproces gecommuniceerd zijn, wil ik deze kosten vergoed zien. Lightinthebox.com beweren zelfs transparant te zijn in hun kosten, maar dat is gewoon een leugen.

Verder lijkt het me niet meer dan normaal dat Lightinthebox.com in de toekomst tijdens het bestel proces al aan de klant aangeeft waar het product vandaan komt en welke kosten hiermee verbonden zijn. Als je via de nederlandse site shopt kan je er wel vanuit gaan dat de klant het product in Nederland wil gebruiken. De invoerkosten + BTW kunnen dus wél al van te voren berekend worden!

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Light in the box in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Light in the box een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Light in the box

Heeft op 10 september 2013 om 03:00 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste klant,

We vinden het erg vervelend om te horen dat uw pakket in rekening voor invoerrechten is gebracht. Wij vinden het jammer voor de extra kosten. Wij hebben zojuist een email naar u gestuurd met daarin een voorstel tot oplossing. Mocht u hierover nog verdere vragen hebben, dan kunt u contact met ons opnemen in een antwoord op de verstuurde e-mail.

Met vriendelijke groet,

De klantenservice
Lightinthebox

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Elektronische producten moeten voldoen aan de redelijke levensverwachting. Een duur product dat na een jaar kapotgaat? U heeft recht op reparatie of vervanging, ook buiten de fabrieksgarantie.

Bron: Wettelijke garantie (conformiteitseis)