Klacht: Onbereikbaar, Onopgeloste vragen

JariWind op 30 juni 2014 over Light in the box in de categorie Internetshops - Elektronica

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 30 juni 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Beste LITB,
Ik heb onlangs meerdere bestellingen geplaatst, en meerdere malen vragen hierover gesteld. Ik krijg ( waarschijnlijk net zoals iedereen) alleen maar automatische reacties van jullie, waar ik helemaal niks aan heb. Ik vraag heel erg weinig van jullie, namelijk alleen om te maat te wijzigen van mijn bestelling, die nog niet verwerkt is… Ik kreeg eerst een reactie dat het probleem opgelost is, maar vervolgens staat er nogsteeds de verkeerde maat bij de bestelling. Als zelfs dit soort kleine dingen niet opgelost kunnen worden door jullie, vrees ik het ergste voor iedereen die bij jullie heeft besteld.

Gewenste Oplossing:

Ik ben al tevreden als jullie de maat wijzigen ! Of een keer een ECHTE reactie geven in plaats van een nutteloos automatisch bericht ik wordt er helemaal gek van !

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Light in the box

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Light in the box nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Elektronische producten moeten voldoen aan de redelijke levensverwachting. Een duur product dat na een jaar kapotgaat? U heeft recht op reparatie of vervanging, ook buiten de fabrieksgarantie.

Bron: Wettelijke garantie (conformiteitseis)