Klacht: Opgezegd maar wil toch factuur versturen

MarcovanRooy op 21 mei 2014 over Leesmap in de categorie Tijdschriften

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Leesmap
Categorie Tijdschriften
Status Open
Datum 21 mei 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Onder valse voorwenselen hebben wij ons opgegeven voor de leesmap. Ons was verteld dat de leesmap aangeboden zou worden en dat we per keer konden aangeven of we de leesmap wel of niet zouden willen hebben. Alleen voor de keer dat we het wel wilden hebben zouden we moeten betalen.
De eerste keer werd de leesmap direct in de brievenbus gestopt omdat wij niet thuis waren. We hebben toen gelijk de volgende dag aangetekend bericht gestuurd dat we het per direct op wilden zeggen. Mocht direct een probleem zijn dan verzochten we andere datum te krijgen met onderbouwing.
Twee weken later werd de leesmap toch gebracht. Deze keer waren we wel thuis en hebben wij de eerste levering betaald, de tweede levering niet aangenomen en nogmaals verteld dat we het niet meer wilden ontvangen. Er is ons toen beloofd dat hiermee het over was en dat ze niet meer zouden komen.

Daarna is er ook niks meer geleverd.

Vandaag werden we verschillende keren gebeld dat we wel degelijk moesten gaan betalen, ondanks dat er niks meer geleverd wordt.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als ik niks meer van ze hoor en dat ik niet meer hoef te betalen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Leesmap

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Leesmap nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM