Klacht: Krups apparaat is defect.

Janny de Klerk op 14 oktober 2015 over Krups in de categorie Koffie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Krups is working on this complaint
🔄 In behandeling
Bedrijf Krups
Categorie Koffie
Status In behandeling
Datum 14 oktober 2015

Een klant meldt dat het Krups koffieapparaat eerst water lekte en nu volledig vastgelopen is. Het apparaat trekt geen water meer door en wordt te warm aan de bovenkant.

Mijn Klacht:

Apparaat lekte eerst water. Nu inmiddels volledig vastgelopen. Trekt geen water meer door. Wordt veel te warm bovenop.

Gewenste Oplossing:

Als er een gratis vervanging komt omdat het apparaat adequaat is gebruikt en niet overbelast is. Altijd de voorgeschreven Nespresso cups gebruikt. Regelmatig ontkalkt. Apparaat in 2011 gekocht bij Mediamarkt.
Type Krups XN7006 Citiz Red. Prijs Euro 179,00.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Krups

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Krups over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Krups nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Krups in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM