Klacht: geen gelijken aantallen.

xnatasja op 10 februari 2016 over Krups in de categorie Koffie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Krups is working on this complaint
🔄 In behandeling
Bedrijf Krups
Categorie Koffie
Status In behandeling
Datum 10 februari 2016

Een klant van Krups ervaart herhaaldelijk dat de hoeveelheid melk in de verpakkingen lager is dan de hoeveelheid koffie. Ondanks aanvankelijke begrip voor mogelijke fouten, vindt de klant het onaanvaardbaar dat dit probleem al meer dan tien keer is voorgekomen, wat leidt tot een tekort aan het aantal te maken kopjes koffie.

Mijn Klacht:

allereerst wil ik zeggen dat ik elke dag geniet van de cappuccino of latte die ik drink.
maar al een geruime tijd kom ik het steeds vaker tegen dat er minder melk in de verpakkingen zitten dan koffie.
in het begin dacht ik ” het kan voorkomen een fout is menselijk” maar nu ik het al een stuk of 10 x heb mee gemaakt vind ik het niet meer kunnen.
je verwacht een aantal kopjes koffie en dat haal je er dan helaas niet uit

Gewenste Oplossing:

Als er extra op gecontroleerd word, zodat het niet zo vaak meer voorkomt.
en wat altijd goed is een compensatie voor de cups

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Krups

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Krups over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Krups nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Krups in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM