Klacht: WiFi ging steeds aan en uit

Teuny op 05 december 2019 over KPN in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf KPN
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 5 december 2019

Een klant van KPN ervaart problemen met de WiFi-verbinding, die steeds aan en uit gaat. Na verschillende pogingen om het probleem zelf op te lossen en contact met de klantenservice, waarbij er verschillende oplossingen werden voorgesteld, bleek de situatie niet verbeterd. KPN gaf aan dat er niets aan de hand was en adviseerde de klant om een monteur in te schakelen.

Mijn Klacht:

Ik had deze middag Ineens geen WiFi of als ik het even had was het niet langer dan 1 minuut. Alle stekkers enz 30 seconden uitgehaald, niets hielp. Toen 2x gebeld met kpn. Ze stelde van alles voor om te doen, stekkers eruit, knopjes indrukken enz enz, ik vertelde dat ik de knopjes niet kon vinden, nou ik moest maar beter kijken en anders de Experiabox van de muur halen. Maar die hadden de monteurs ooit vast geschroefd in de meterkast dus dat lukte niet. (Moest ik maar een buurman roepen), ik vertelde dat het me gelukt was net mijn vingers tussen de wand en het apparaat te krijgen en het middelste knopte kon indrukken. Dus oké weer gelukt wat ze mij opdroegen maar het hielp niet. Toen hebben zij het bij hen geprobeerd en ze vertelde dat er niets aan de hand was. Ik moest maar een monteur bestellen voor 50 euro, maar dat wilde ik niet want ik had de hele ochtend WiFi gehad. Ze waren beide zeer onaangenaam tegen mij ik vroeg ze ook waarom ze zo boos klonken, maar dat lag aan mij want ik deed niet wat zij vroegen. Het waren 2 niet echt klant vriendelijke gesprekken. Ik ben 69 jaar maar ben best handig op het gebied van WiFi, computer elektra enz. Maar dit heb ik nog nooit meegemaakt. Die gesprekken waren rond 1 en 5 uur. Ik heb nadat ik het gesprek had afgesloten alles nog eens geprobeerd, maar het hielp nog niets. Een uur later stond de tv ineens stil en even later had ik weer WiFi. Weliswaar zeer langzaam 16,5 down en 17,2 upload terwijl ik zondag 122 down had en 31,9 upload. Dus goed is het nog niet, maar ik heb weer WiFi. Vroeger was de klant koning maar nu had ik dat idee niet.
Ik snap dat ze het bij tijd en wijle erg druk hebben maar daar hoef ik niet de dupe van te zijn.
Hartelijke groet Teuny van der Ley

Gewenste Oplossing:

Ik zeg altijd tegen iedereen dat je zo goed geholpen wordt door kpn en dat ze zeer klantvriendelijk zijn, maar dat was deze keer absoluut niet zo.
Ik wens op mijn leeftijd niet zo bejegend te worden zoals vandaag het geval was.
Gelukkig is dit de 1e keer geweest dat ik dit bij jullie meemaakte. Hopelijk is het de laatste keer.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over KPN

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over KPN nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Teuny
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie