Klacht: schoffterig een week lang wachten op een order die in de winkel 5 MINUTEN DUURT

Menno1982 op 06 februari 2020 over KPN in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf KPN
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 6 februari 2020

Een klant van KPN heeft geklaagd over een lange wachttijd van een week voor een order, terwijl het in de winkel slechts vijf minuten zou duren. De klant ervaart slechte service van meerdere medewerkers, met uitzondering van twee collega's, en heeft besloten om alle diensten bij KPN te annuleren en het bedrijf niet aan te raden.

Mijn Klacht:

ik weet echt niet wat er moeilijk is aan een order leveren elke collega van u deed wel iets fout BEHALVE de collega’s van dinsdag 4-2-2020 in de middag en uw collega op 6-2-2020 ook in de middag , in de avond van de 6e een grote arrogante doos die alles beter wist. maar nu is wel duidelijk dat het voor mij geen KPN word en ik alles annuleer ook thuis ( zo schofterig behandeld ik zal iedereen U niet aanraden )

Gewenste Oplossing:

ze me een half jaar gratis abonnement cadeau doen of op ze minst van hun kant SCHAPPELIJK OVER DE BRUG KOMEN

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over KPN

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over KPN nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Menno1982
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie