Klacht: Glasvezel beloven maar niet waarmaken.

mjh4431 op 29 december 2021 over KPN NetwerkNL in de categorie Internetbedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
KPN NetwerkNL has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Internetbedrijven
Status Open
Datum 29 december 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

KPN belooft gratis glasvezel aan te leggen bij een ieder die dat wil in dit dorp. Ik heb er diverse brieven en flyers over gekregen. Ook is er een afspraak gemaakt over de locatie van binnenkomst in de woning.

Ondertussen zijn we enkele jaren en diverse klachten verder, maar ligt er nog steeds geen glasvezelaansluiting. KPN beweert dat er een technische obstructie is om glasvezel aan te leggen.
Ik kan echter niet begrijpen hoe ik wel gas water en elektra binnen krijg, maar er voor glasvezel een obstructie is.
Nu heb ik iets gehoord over vervuilde grond in de straat, echter lijkt mij dit geen technische, maar eerder een financiële obstructie.

Als je met zulke mooie praatjes afkomt over het aanleggen van glasvezel voor het hele dorp moet je dit waarmaken ook ongeacht de consequenties.

Gewenste Oplossing:

Aanleg van glasvezel voor de woningen in de straat.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar KPN NetwerkNL over deze klacht.

Bericht van KPN NetwerkNL

4 jaren geleden - Geachte heer/mevrouw Hoekman, Bedankt voor uw bericht. Ik zie inderdaad dat er voor uw adres een technische obstructie is. Mijn collega heeft u dit toentertijd uitgelegd. U kunt hiervoor een haalbaarheidsonderzoek starten via www.kpnnetwerk.nl/haalbaarheidsonderzoek. Zonder dit onderzoek te starten is het helaas niet mogelijk om glasvezel te realiseren op uw adres. Vertrouwende u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd. Met vriendelijke groet, Joël Klachtenafdeling KPN Netwerk

Alle klachten die gemeld zijn door mjh4431
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM