Klacht: Klacht over vernieuwde Kipfilet Romana

klager954f2f49 op 31 juli 2026 over Knorr in de categorie Voedingsmiddelen en dranken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Knorr
Status Open
Datum 31 juli 2026

Een consument heeft de vernieuwde Kipfilet Romana van Knorr aangeschaft en is teleurgesteld over de smaak, die volgens hem meer op champignonsoep lijkt en melig is. Hij vindt dat het product niet kan tippen aan de oude smaak en verzoekt om een terugbetaling van de in totaal €10,50 kostende producten, waaronder kiphaasjes, cherry tomaatjes en kookroom.

Mijn Klacht:

Ik heb recent de vernieuwde Kipfilet Romana van Knorr gekocht en ben zeer teleurgesteld in de smaak. Het product lijkt meer op champignonsoep, is melig en haalt het niet bij de oude smaak. Hierdoor ben ik niet tevreden over de aankoop. Daarnaast heb ik ook kiphaasjes, cherry tomaatjes en kookroom gekocht, wat in totaal €10,50 kostte. Ik verzoek om een terugbetaling van deze producten.

Gewenste Oplossing:

Ik verzoek om een terugbetaling van de kosten van de door mij gekochte producten, ter waarde van €10,50.

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 dagen geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over Knorr
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 dagen geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Knorr

Alle klachten die gemeld zijn door klager954f2f49
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM