Klacht: klacht over bejegening plus belfort maastricht

zomerzonabc op 03 juni 2016 over Plus in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Plus
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 3 juni 2016

Een klant van Plus in Maastricht uit zijn onvrede over de bejegening door een nieuwe medewerkster met kort zwart haar. De klant merkte op dat de medewerkster onprofessioneel gedrag vertoonde door met haar ogen te draaien naar zowel haar collega als naar zijn boodschappen, wat hij als onfatsoenlijk en oordelend ervoer. Dit heeft geleid tot de beslissing om de supermarkt in de toekomst te vermijden.

Mijn Klacht:

Ik was vanavond even boodschappen gaan halen en mij viel op dat de nieuwe medewerkster (kort zwart geschoten haar) met haar ogen aan het draaien was. Ze deed dit naar haar collega die tegenover haar zat aan een andere kassa. Ze draaide met haar ogen naar mijn boodschappen….Ze kreeg in de gaten dat ik haar non verbale gedrag gezien had en ik not amused! Ik vond het onfatsoenlijk overkomen!! Zelfs oordelend. Het is me inmiddels al een paar keer opgevallen bij de jongeren die er werken. Ik voel me hier niet meer prettig bij en heb besloten nooit meer te hier te komen.

Gewenste Oplossing:

Ik vindt dat medewerkers niet moeten oordelen en zich bewust moeten zijn van wat ze uitstralen met hun non verbale gedrag! Als dit 1 van mijn medewerkers was kreeg zij 1 waarschuwing en kon daarna vertrekken!

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Plus

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Plus nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer