Klacht: Kingolotto – grote oplichters! Meld uw klacht bij Buro Kansspelen 070-3704620

Jeannette Koppe op 18 april 2012 over Kingolotto.nl in de categorie Internet Games

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Internet Games
Status Open
Datum 18 april 2012

Een gebruiker van Kingolotto.nl uit zijn frustratie over het gebrek aan nieuwe cadeaus in de "boetiek" van de website, die al maanden leeg is. Herhaalde pogingen om informatie te verkrijgen via e-mail worden genegeerd of leiden tot een standaardantwoord, en bij frequente correspondentie wordt de gebruiker geblokkeerd. De klager roept anderen op om hun klachten te melden bij Bureau Kansspelen.

Mijn Klacht:

Al maanden wacht ik tot de “boetiek” gevuld gaat worden met cadeau’s. Dat gebeurt dus niet meer. Het hele jaar zijn er nog geen nieuwe cadeau’s geweest.
Als je ze mailt en je krijgt antwoord is het stevast hetzelfde berichtje: Als de winkel leeg is zijn er geen cadeau’s meer. Lijkt me logisch. Op de vraag wanneer de winkel gevuld gaat worden krijg je geen antwoord!Als je iets vaker mailt wordt je zelfs geblokkeerd en kan je geen bericht meer sturen!
Meld, net als ik, uw klacht bij Bureau Kansspelen, Tel: 070-3704620
Als er veel klachten binnenkomen worden ze sneller uit de lucht gehaald, zodat velen de ergernis die wij meemaken bespaard zullen blijven!

Gewenste Oplossing:

Zorgen dat ze in Nederland, en bij voorkeur over de hele wereld, niet meer mogen opereren!!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM