Klacht: inloggen met app

Yvonne Grond op 06 december 2019 over Parkmobile in de categorie Parkeren

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 16 december 2019
Reactie van het bedrijf:

Beste mevrouw Grond, Op 6 december jongstleden hebben wij helaas een storing gehad waardoor het niet mogelijk was om tijdig een parkeeractie aan- of af te melden. Mijn excuses dat u last heeft ervaren van de storing op 6 december...

Bedrijf Parkmobile
Categorie Parkeren
Status Opgelost
Datum 6 december 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Vandaag (6 Dec,2019) problemen met inloggen via de app in de regio Den Haag. Het telefoonnummer waar je normaal parkeeractie kan starten was niet bereikbaar en 0900 6665666 werd iedere keer afgebroken. Nu maar hopepndat er geen controle komt.
De eerlijkheid gebied mij te zeggend dit de eerste keer is dat mij dit overkomt terwijl ik de app door heel het land gebruik. Jammer

Gewenste Oplossing:

als de eventuele parkeerboete voor Zone 1525 op vrijdag 6 dec vergoed gaat worden. Heb geen idee of er dagelijks gecontroleerd wordt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Parkmobile in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Parkmobile een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Parkmobile

Heeft op 16 december 2019 om 16:09 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste mevrouw Grond,

Op 6 december jongstleden hebben wij helaas een storing gehad waardoor het niet mogelijk was om tijdig een parkeeractie aan- of af te melden. Mijn excuses dat u last heeft ervaren van de storing op 6 december jongstleden.

Op het moment dat u niet via Parkmobile de verplichte parkeerbelasting kunt betalen dient u op een andere manier de parkeerbelasting te voldoen, via de betaalautomaat op straat. U bent immers verplicht om op één van de geboden manieren de verplichte parkeerbelasting te voldoen of, als dit niet mogelijk is, in een gebied te parkeren waar blauwe zone van toepassing is.

Mocht u in het meest ongelukkige geval een boete ontvangen dan kunnen wij deze niet voor u vergoeden. Dit omdat wij hebben vermeld dat het niet mogelijk was om via Parkmobile een parkeeractie te starten. Naar aanleiding van dit bericht diende u op een andere manier de verplichte parkeerbelasting te voldoen. Mijn excuses voor het ongemak.

Ik wens u een fijne dag toe mevrouw Grond.

Met vriendelijke groeten,

Parkmobile Customer Support ^RG

Alle klachten die gemeld zijn door Yvonne Grond
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM