Klacht: Ik wil opzeggen

Eralp Gumus op 13 december 2016 over videoland in de categorie Digitale TV

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf videoland
Categorie Digitale TV
Status Open
Datum 13 december 2016

Een klant van Videoland heeft problemen met het opzeggen van zijn abonnement, omdat hij niet kan inloggen. De optie om het wachtwoord te resetten leidt naar een niet werkende website.

Mijn Klacht:

Ik wil opzeggen maar kan niet meer inloggen en wachtwoord vergeten button op de site stuurt je naar niet werkende site!?

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als ik als klant uitgeschreven wordt uit het klantenbestand van videoland, de hieraan gekoppelde incasso's gestaakt worden en hiervan een bevestiging via mail heb ontvangen op mijn mailadres [email protected]

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over videoland

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over videoland nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM