Klacht: Vies, vuil en schimmel op kamer

Katia Maes op 28 oktober 2019 over Ibis hotel in de categorie Hotels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Ibis hotel
Categorie Hotels
Status Nieuwe klacht
Datum 28 oktober 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Net 2 nachten achter de rug bij Ibis Porte de Montreuil. Het hotel was zo vies. De gangen, de kamer , stinkende bedden en veel schimmel in de douche. . Ik heb foto’s gemaakt van de douche. Ik heb dit gemeld maar er was geen kamer meer beschikbaar. Het was maar voor 2 nachten dus ik wilde ook geen tijd verliezen.
Wij hebben een Ibis geboekt voor Keulen in december maar ik vrees dat ik dit ga annuleren. Ook het ontbijt was ook echt pover voor 10.5 euro pp. Vers fruit dat alles behalve vers was.

Gewenste Oplossing:

Propere kamers zijn echt een minimum!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ibis hotel

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ibis hotel nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Katia Maes
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM