Klacht: Dubbel betaalde factuur

Bruno Comer op 10 december 2016 over Ibis hotel in de categorie Hotels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Ibis hotel
Categorie Hotels
Status Nieuwe klacht
Datum 10 december 2016

Bruno Comer verbleef van 2 op 3 december 2016 in het Ibis hotel in Rueil Malmaison, Frankrijk, en ontdekte dat hij twee keer was belast voor zijn verblijf. Hij vraagt zich af hoe hij het teveel betaalde bedrag kan terugvorderen en zoekt hulp bij het oplossen van dit probleem.

Mijn Klacht:

In de nacht van vrijdag 2 december op zaterdag 3 december 2016 verbleef ik in het IBIS hotel in Rueil Malmaison (Frankrijk). Ik reserveerde met mijn Mastercard. Nu krijg ik de afrekening en het blijkt dat er mij twee bedragen worden gedebiteerd: een van 69,8 euro (datum verrichting 26.11.2016, datum verrekening 2711.2016) en een van 58,05 euro (datum verrichting 26.11.2016, datum verrekening 28.11.2016).
Blijkbaar heb ik eenmaal te veel betaald. Hoe dit te verklaren is, weet ik niet. Wat moet ik ondernemen om terugbetaling van het teveel betaalde te verkrijgen?

Alvast bedankt voor de hulp,

Bruno Comer
Weststraat 35
8340 Damme
België
Tel 00 32 50 50 00 86

Gewenste Oplossing:

Wanneer ik terugbetaling verkrijg van het te veel betaalde bedrag.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ibis hotel

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ibis hotel nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM