Klacht: Refund of Taxes and Duty

Beate Edel op 11 augustus 2018 over Iberia in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Iberia
Categorie Vliegmaatschappij
Status Nieuwe klacht
Datum 11 augustus 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb in februari 2018 op het vliegveld in Bruxelles mijn paspoort vergeten en kon niet meevliegen naar Madrid en vervolgens naar La Palma. De volgende dag heb ik een nieuwe vlucht geboekt en ook betaald en ben alsnog gevlogen. Ik heb recht op een Refund of the Taxes and Duty van mijn geannulleerde vlucht. Heb een klacht per mail 2 mail ingediend MAAR geen reactie. Toen nog een brief naar IBERIA in Madrid (Spanje) gestuurd ook GEEN reactie. Gewoonweg niet klantvriendelijk. Iberia moet mij deze refund terugbetalen want ik heb de vlucht niet gebruikt.

Gewenste Oplossing:

Refund of Taxes and Duty EURO 60,45. Ik heb al een nieuwe vlucht moeten boeken om mijn vakantie aan te treden die het dubbele in prijs was. Maar ik wil deze vliegbelasting terug hierop heb ik recht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Iberia

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Iberia nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM