Klacht: Bagage kwijt en zoek het zelf maar uit…

user-1335850 op 08 maart 2017 over Iberia in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Iberia
Categorie Vliegmaatschappij
Status Nieuwe klacht
Datum 8 maart 2017

Een reiziger had problemen met het verloren gaan van bagage tijdens een vlucht van Amsterdam naar La Palma via Barcelona. Na een dag wachten arriveerde de bagage, maar het contact met het transportbedrijf verliep moeizaam, omdat er alleen Spaans werd gesproken. Bij de terugreis bleek de bagage opnieuw niet compleet, wat leidde tot frustratie over het gebrek aan excuses of compensatie van Iberia.

Mijn Klacht:

Op de heenweg van Amsterdam naar La Palma via Barcelona bleek onze bagage niet meegekomen te zijn. Een dag later arriveerde deze alsnog op het eiland. Ondanks ons verzoek om ruim vantevoren met ons te bellen, werden we pas gebeld toen het transportbedrijf in het stadje was waar wij een appartementje hadden gehuurd. Maar waar we op dat moment niet aanwezig waren. Daarbij sprak deze dame alleen Spaans. Uiteindelijk zijn we dezelfde avond (30 uur na aankomst) zelf nogmaals naar het vliegveld gereden om de bagage af te halen. Excuses of tegemoetkomingen van Iberia leken ons op z’n plaats, maar niks van dat alles……integendeel…. Na onze terugreis via Madrid bleek op Schiphol alleen de tas van m’n vriend op de bagageband te liggen, de mijne ontbrak volledig. Met enige moeite werden we door een bepaald niet vriendelijke medewerker te woord gestaan en kregen we een PIR, een meldingsformulier. Maar tracken / zoeken van de bagage lukte niet omdat er (in Madrid?) geen rapport opgemaakt zou zijn. Maar meneer, waarschijnlijk bellen we u morgenochtend om een afspraak te maken om uw bagage te bezorgen. Inmiddels is het 40 uur later en is er nog niet gebeld. Toen ik alsnog online probeerde m’n bagage te tracken, gaf en geeft de daarvoor bedoelde link een error……misschien gewoon een tijdelijk probleem, maar ik krijg het idee dat het een bewuste Iberia actie is.

Toen ik dan maar zelf belde naar de zogenaamde iberia klantenservice kreeg ik een keuzemenu waaruit ik moet kiezen uit keuzes waar niet de juiste keuze wordt aangeboden. Als ik dan maar een verkeerde keuze maak, dan krijg ik een uiterst onvriendelijke dame aan de lijn, die zegt dat ze vanaf haar afdeling niks voor me kan doen. Vervolgens geeft ze me haar eigen telefoonnummer waardoor ik haar tegen extra betaling per gesprek nog een keer kan bellen.

Kortom, m’n bagage is zoek, en Iberia is volledig onbereikbaar en niet behulpzaam….

Gewenste Oplossing:

Bij terugvinden van of minimaal actief zoeken naar en terug bezorgen van mijn bagage. Bij actieve communicatie, excuses, en tegemoetkoming op een verrassende manier. Ze moeten van hele goede huize komen, wil ik niet actief anti-reclame voor ze gaan maken. En van nog betere huize om mij ooit nog Iberia te laten boeken.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Iberia

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Iberia nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM