Klacht: Besteld, betaald en NIET geleverd

W. Kriek op 19 februari 2014 over huis & Hobby in de categorie Internetshops - Hobby en Verzamelen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 19 februari 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Begin januari, via VeilingActies.nl een artikel besteld. Huis & Hobby blijkt de leverancier. Tot nu toe niets ontvangen en op mail wordt niet gereageerd. Ik ben mijn geld denk ik kwijt; geval van oplichting!!

Ook VeilingActies.nl heeft hierin een verantwoordelijkheid. Zij verschuilen zich achter het feit dat ze alleen maar ‘bemiddelen’. Hoewel zij weten dat minimaal (in mijn geval) twee leveranciers niets leveren en zij daar een platform voor bieden.

Gewenste Oplossing:

Het product leveren of mijn geld terug!

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over huis & Hobby

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over huis & Hobby nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door W. Kriek
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM