Klacht: Geen kamers beschikbaar

Papa Henk op 15 april 2016 over Hotelkamerveiling.nl in de categorie Vakantie Veilingen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Vakantie Veilingen
Status Open
Datum 15 april 2016

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Wij zijn al vaak met een waardebon van hotelkamerveiling weggeweest, dit is altijd goed gegaan. We proberen nu al heel lang een bon te verzilveren van Hotel De Wageningsche Berg, maar er zijn geen kamers meer beschikbaarheid voor de vervaldatum 19-04-2016. We hebben de klacht reeds voorgelegd bij de hotelkamerveiling, maar die hebben laten weten dat de behandeling hiervan nog lang kan duren i.v.m. de introductie van hun nieuwe website. We hebben overigens nog 11 waardebonnen van andere hotels en we hebben gezien dat het inwisselen van deze bonnen i.v.m. beschikbaarheid dezelfde problemen gaan geven. Vervaldata 1-06-16 resp. 2-06-16.

Gewenste Oplossing:

De vervaldata van de waardebonnen verlengen, opdat we ons geld niet kwijt zijn. M.i. worden er de laatste tijd maar onbeperkt kamers op de veiling aangeboden en men er waarschijnlijk vanuit gaat dat de klant het maar laat lopen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Hotelkamerveiling.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Hotelkamerveiling.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM