Klacht: Geen geld teruggekregen

Annemijnfleur op 07 mei 2022 over HockeyLoverz in de categorie Feest/Festival/Evenement

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
HockeyLoverz has resolved this complaint
Klacht opgelost op 7 juni 2022
Reactie van het bedrijf:

Ik heb dit even uitgezocht en ik zie dat de restitutie inmiddels is uitgevoerd! Hier heb je ook al een mail over ontvangen. Mochten er nog vragen zijn dan horen wij dit graag per mail.

Status Opgelost
Datum 7 mei 2022

Een klant heeft meer dan anderhalf jaar geprobeerd zijn geld terug te krijgen van HockeyLoverz voor een evenement in 2020. Ondanks eerdere communicatie en bevestiging via Instagram dat het geld terugbetaald zou worden, heeft de klant sindsdien geen reactie meer ontvangen, terwijl andere teamgenoten hun geld al wel hebben teruggekregen. Na tientallen e-mails en berichten via sociale media blijft de klant zonder oplossing.

Mijn Klacht:

Al 1,5 jaar bezig om mijn geld van Hockeyloverz 2020 terug te krijgen. In het begin kreeg ik nog wel reactie terug maar nu hoor ik al maanden niks. Al mijn teamgenoten hebben het geld terug, op die van mij en mijn vriendin na. Op Instagram DM hebben ze toegegeven dat ik inderdaad mijn geld nog hoor te krijgen. Sindsdien niks meer van ze vernomen. Ik heb nu al zo’n 10 mails de deur uitgestuurd, ze honderden dm’s gestuurd en ze op Facebook messenger bericht. Nog steeds niks.

Gewenste Oplossing:

Mijn geld terug

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over HockeyLoverz

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over HockeyLoverz nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door HockeyLoverz in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat HockeyLoverz een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

HockeyLoverz

Heeft op 07 juni 2022 om 15:42 geantwoord

Geboden Oplossing:

Ik heb dit even uitgezocht en ik zie dat de restitutie inmiddels is uitgevoerd! Hier heb je ook al een mail over ontvangen. Mochten er nog vragen zijn dan horen wij dit graag per mail.

Alle klachten die gemeld zijn door Annemijnfleur
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM