Klacht: Krant wordt niet bezorgd

Yocee op 28 maart 2023 over Het Parool in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 6.0/10 ★★★☆☆
Bedrijf Het Parool
Status Open
Datum 28 maart 2023

Een klant heeft een proefabonnement op de zaterdageditie van Het Parool afgesloten, maar heeft sinds de eerste bezorgdag geen krant ontvangen. Ondanks herhaaldelijk contact met de klantenservice en verschillende verklaringen over bezorgproblemen, blijft de krant uit. De klant uit zijn frustratie over het aanbieden van een proefabonnement zonder voldoende bezorgcapaciteit.

Mijn Klacht:

Ik heb een proefabonnement afgesloten, 6 weken kennismaken met de zaterdageditie van het Parool voor 4 euro. Vanaf de eerste geplande bezorgdag is het mis. Geen krant gezien. Inmiddels 4 weken verder, diverse malen contact gehad, maar nog steeds geen krant.
Wel al diverse variantenvan verklaringen/excuses gehoord, zoals we hebben bezorgers tekort, de krant wordt nabezorgd, het is een goedkoop abonnement via Kiosk, we schorten het abonnement op, we verlengen het abonnement, etc.
De mooiste was vandaag. Tja, als we geen bezorgers hebben, kunnen we ook geen krant bezorgen. BIED DAN GEEN PROEFABONNEMENT AAN!!!

Gewenste Oplossing:

Ik wil gewoon de krant!

Ik wil bij mijn kopje koffie op zaterdagochtend wat te lezen hebben. Op papier, op mijn keukentafel.

En nee, geen geld terug, geen verlengingen. Maak desnoods het proefabonnement 2x zo lang. Dus 12 weken voor 4 euro.

Beoordeling 6/10 star-3 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Het Parool

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Het Parool nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Yocee
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM