Klacht: Abonnement verlengd met 2 jaar ipv met 1 jaar.

Lezer Parool op 19 mei 2019 over Het Parool in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Het Parool
Status Open
Datum 19 mei 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb enige tijd terug contact met het parool om mijn abonnement om te zetten naar de weekend-krant (zodra mijn huidige dagelijkse abonnement zou zijn afgelopen).
Echter zag ik later dat dit automatisch is verlengd naar een twee-jarig abonnement. Dit is absoluut niet hetgeen wat ik op de website had ingevuld. Hier stond niet vermeld dat dit automatisch gelijk voor twee jaar zou worden verlengd . Het lijkt mij dan ook zeer klant onvriendelijk dat dit automatisch op deze manier wordt gedaan. Ik wil nog steeds graag per november overstappen op de weekendkrant maar dit uiteraard voor een enkel jaar ipv voor twee jaar.

Gewenste Oplossing:

Ik wil nog steeds graag overstappen op de weekendkrant maar dit uiteraard voor een enkel jaar ipv twee jaar.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Het Parool

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Het Parool nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM