Klacht: Het huisje verblijf ponyharen slagharen

[email protected] op 14 april 2015 over Slagharen in de categorie Attractiepark

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Slagharen has resolved this complaint
Klacht opgelost op 15 april 2015
Reactie van het bedrijf:

Binnen 1,5 week wordt er schriftelijk contact opgenomen met u.

Bedrijf Slagharen
Categorie Attractiepark
Status Opgelost
Datum 14 april 2015

Een gast heeft van 10 tot 13 april een huisje gehuurd in attractiepark Slagharen, maar was teleurgesteld over zijn verblijf. Veel attracties en restaurants waren gesloten, en het zwembad was in verbouwing, wat niet vooraf was gecommuniceerd. Daarnaast was het huisje vies en stonk de keuken, wat leidde tot een negatieve ervaring.

Mijn Klacht:

Beste,,ik heb van 10 april t/m 13 april een huisje gehuurd op jullie park Arizona nr 110,echter heb ik het niet naar mijn zin gehad helaas!op het park zelf was heel vaak attracties gesloten,veel restaurants gesloten en helaas ook het zwembad wegens verbouwing,dit was ook helaas niet aangegeven toen ik ging boeken,het huisje was nog het ergst was onaangenaam vies,de keuken stonk heel erg!zelfs met schoonmaken was de stank niet weg te krijgen,hier baalde ik heel erg van,de wc was ook erg vies,ik snakte ernaar om naar huis te gaan,maar tog voor de kinderen gebleven,vind het erg jammer!geen goede indruk tot nu toe van het park helaas.

Gewenste Oplossing:

Het is logisch dat het huisje niet als nieuw is!dat snap ik zeker weten,en ik snap uiteraard ook dat ik zelf een doekje door het huisje heen kan halen,maar dat het er zo vies was en zo erg stank vanuit de keuken ergens kwam vind ik echt jammer,,ik kwam als kind altijd in het park zeker 7 keer per jaar een midweek of weekend,had me er nu ook zo op verheugd om met mijn eigen kids nu ook een weekend te gaan,maar het viel zwaar tegen,tegen over vroeger helaas!

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Slagharen over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Slagharen in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Slagharen een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Slagharen

Heeft op 15 april 2015 om 13:30 geantwoord

Geboden Oplossing:

Binnen 1,5 week wordt er schriftelijk contact opgenomen met u.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM