Klacht: Dagelijks Anoniem bellen

qazzaq op 04 april 2019 over HelloFresh in de categorie Maaltijdbezorging

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
HelloFresh has resolved this complaint
Klacht opgelost op 5 april 2019
Reactie van het bedrijf:

Beste, Dank voor het delen van je feedback en excuses voor het ongemak! Heel begrijpelijk dat dit vervelend is. Helaas kan ik met jouw huidige gegevens geen uitschrijving voor dergelijke telefoontjes verwerken. Ik wil je daarom wijzen op het bel-me-niet...

Bedrijf HelloFresh
Categorie Maaltijdbezorging
Status Opgelost
Datum 4 april 2019

Een klant heeft herhaaldelijk anonieme telefoontjes ontvangen van HelloFresh, soms tot drie keer per dag, zelfs na 21:00 uur. Ondanks verzoeken om het bellen te stoppen, blijft de klant gebeld worden, terwijl hij ook in het bel-me-niet-register staat. De klant is niet de enige die deze ervaring heeft en is ontevreden over de reactie van de klantenservice.

Mijn Klacht:

Ik word al weken lang dagelijks Anoniem gebeld, zelfs na 9 uur ’s avonds. De afgelopen 1,5 week word ik zelfs 3x per dag gebeld. Als ik opneem hoor ik niets, ook is er 1x een rare voicemail achtergelaten. Nu werd ik weer gebeld en kreeg ik wel eindelijk iemand aan de lijn. Deze bleek vanuit Hellofresh te bellen. Toen ik vroeg op zij mij dagelijks 3x per dag bellen kreeg ik een geïrriteerd antwoord: ‘Nou MAAR 1x per dag hoor’. Ik antwoorde dat ik toch echt 3x per dag gebeld word, en bovendien in het bel me niet register sta, en dus wil dat ze stoppen met mij te bellen. Nu lees ik op dit platform dat ook anderen hier last van hebben gehad, en dat het bellen niet stopte nadat bevestigd was het nummer uit het bestand te halen. Ook vind ik het belachelijk dat ik al deze tijd (al zeker 6 weken lang) zo vaak Anoniem gebeld ben..

Gewenste Oplossing:

Dat Hellofresh stopt met het dagelijks lastig vallen van mensen die hier niet om gevraagd hebben. Dit zou echt verboden moeten zijn, en snap niet dat ze er blijkbaar al zolang mee wegkomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar HelloFresh over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door HelloFresh in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat HelloFresh een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

HelloFresh

Heeft op 05 april 2019 om 17:28 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste,

Dank voor het delen van je feedback en excuses voor het ongemak! Heel begrijpelijk dat dit vervelend is. Helaas kan ik met jouw huidige gegevens geen uitschrijving voor dergelijke telefoontjes verwerken. Ik wil je daarom wijzen op het bel-me-niet register via de volgende link: https:www.bel-me-niet.nl

Nogmaals excuses voor het ongemak. Hopelijk kunnen we je toch nog eens positief verrassen met onze diensten! Laat het me vooral weten als ik nog iets kan betekenen.

Groeten,
Kelly

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM