Klacht: Biefstuk bedorven en blijkt aan elkaar geplakt afsnijdsel

Marja Bussmann op 08 april 2021 over HelloFresh in de categorie Maaltijdbezorging

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
HelloFresh has resolved this complaint
Klacht opgelost op 9 april 2021
Reactie van het bedrijf:

Beste Marja, Bedankt voor je review. Wat een vervelende situatie zeg. Mijn excuses hiervoor. Ik begrijp heel goed dat het tegenvalt als de biefstuk van mindere kwaliteit is. In dit soort gevallen vergoeden wij het product zodat je dit tegoed...

Bedrijf HelloFresh
Categorie Maaltijdbezorging
Status Opgelost
Datum 8 april 2021

Bij een recente levering van HelloFresh ontving de klant biefstuk die niet in goede staat was. Het vlees viel uit elkaar en bleek aan elkaar geplakt afsnijdsel te zijn, wat resulteerde in een onaangename smaak en de noodzaak om het gerecht weg te gooien. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Bij de levering van vorige week had ik wraps met biefstuk.
In het recept stond dat ik de biefstuk in puntjes moest snijden. Het vlees zag er uit als een stuk biefstuk, maar viel helemaal uit elkaar in kleine stukjes. Bleek aan elkaar geplakt afsnijdsel. In het recept stond dat het vlees niet helemaal gaar moest zijn. Dus dat heb ik gedaan. Achteraf blijkt dat alleen te kunnen met vlees uit een stuk, anders bederft het snel. Tijdens het eten proefden wij ook een rare smaak. Het bleek bedorven. We hebben de rest weg moeten gooien.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden met echte biefstuk. Niet met afvalvlees. Daar betaal ik te veel voor.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar HelloFresh over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door HelloFresh in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat HelloFresh een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

HelloFresh

Heeft op 09 april 2021 om 14:30 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Marja,

Bedankt voor je review.

Wat een vervelende situatie zeg. Mijn excuses hiervoor. Ik begrijp heel goed dat het tegenvalt als de biefstuk van mindere kwaliteit is. In dit soort gevallen vergoeden wij het product zodat je dit tegoed kan gebruiken als korting op de volgende box. We maken er tevens een melding van voor de verantwoordelijke teams en leveranciers.

We streven er altijd naar om ingrediënten te leveren van goede kwaliteit. Daarom is het ook fijn als we feedback krijgen van onze klanten zodat we hierop kunnen inspelen. Ik wil je daarom vragen om contact met ons op te nemen zodat we er gelijk een melding van kunnen maken.

Telefonisch zijn wij bereikbaar op 020-7602014 en via WhatsApp op 31 20 26 24 446. Je kan ook via de chat op de website contact opnemen. We gaan dan gelijk aan de slag!

Groetjes,
Esmee

Alle klachten die gemeld zijn door Marja Bussmann
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM